На Дніпропетровщині поліцейські затримали членів злочинної групи, які організували конвертаційний центр для відмивання грошей

Події

Щомісячний рух коштів на рахунках товариств сягав близько 100 млн гривень. Отримані кошти фігуранти витратили на нерухомість, автомобілі, дорогі коштовності та вкладали у свій незаконний бізнес.

Злочинна діяльність групи тривала з 2016 року до моменту її викриття поліцейськими управління протидії кіберзлочинам в  Дніпропетровській області, слідчого управління ГУНП області під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.

Групу організувало колишнє подружжя з м. Верхньодніпровська та 36-річний мешканець м. Дніпро. Через мережу спеціально створених фіктивних суб’єктів господарювання вони проводили безтоварні фінансово-господарські операції. Залучаючи посередників, зловмисники зареєстрували понад 70 підприємств, які не планували реально вести господарську діяльність.

Надалі, використовуючи печатки та реквізити цих товариств фігуранти нібито укладали угоди про постачання товарів, надання послуг та виконання робіт реальним підприємцям та державним установам.

Після надходження безготівкових коштів на рахунки фіктивних підприємств, їх виводили у готівку через банківські картки, оформлені на підставних осіб.

Також поліцейські встановили, що до незаконних оборудок причетні працівники підприємств, що виступали замовниками товарів та послуг,  які відповідали за фінансово-бухгалтерську звітність та мали доступи до електронних кабінетів платників податків та систем управління рахунками підприємств. За надання такого роду «послуг» вони отримували певні відсотки від суми перерахованих коштів за кожною фіктивно укладеною угодою. Здебільшого, це були посадові особи сільськогосподарських та фермерських товариств, зареєстрованих на території Дніпропетровської області, а також деяких бюджетних  установ.

Фінансово-господарські операції проводилися з використанням  програмного  забезпечення для подачі податкової звітності «M.E.Doc», а кошти перераховувалися за допомогою системи «Клієнт-Банк».

14 квітня за місцями мешкання, реєстрації фігурантів, в офісних приміщеннях на території м. Дніпро та м. Верхньодніпровськ було проведено 9 обшуків. В результаті правоохоронці вилучили понад 800 тисяч гривень, комп’ютерну техніку, печатки та штампи понад 70-ти створених фігурантами товариств, бухгалтерсько-звітні матеріали фіктивних фінансових операцій, а також банківські картки, використані у злочинній діяльності.

Наразі призначено ряд експертиз, за результатами яких буде визначена спричинена майнова шкода. Поліцейські вживають заходи для встановлення всіх учасників групи. Вирішується питання про повідомлення їм про підозру за ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми),  ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Відділ комунікації поліції Дніпропетровської області