У Дніпрі поліцейські викрили групу наркоділків, яка займалася збутом метамфетаміну шляхом закладок

Протидія наркозлочинності

Поліцейські управління протидії наркозлочинності встановили 8 чоловіків та визначили роль кожного з них.

Лідером групи був 36-річний чоловік, який організував потужну мережу збуту метамфетаміну у м. Дніпро. Його 25-річний брат був відповідальним за збір грошових коштів з розгалуженої сітки дрібних збувальників. Інші члени групи розподілили між собою ролі збувальників, операторів, фасувальників та закладчиків.  Продаж метамфетаміну відбувався через систему "закладок", а гроші надходили на спеціально відкриті банківські рахунки.

Протягом поточного року правоохоронці документували їх злочинну діяльність в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України. 21 листопада було проведено 14 санкціонованих судом обшуків за місцем мешкання кожного члена групи. В ході них з незаконного обігу було вилучено понад 100 г метамфетаміну та марихуану, вартість яких за цінами чорного ринку становить близько 140 тис. гривень. Вилучене направлено на дослідження.  

Крім цього, з місця мешкання наркоділків поліцейські вилучили пневматичну гвинтівку та  пістолет, а також речові докази, які підтверджують їх причетність до збуту наркотиків.

В результаті чотирьом членам групи вручені повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів). Їм загрожує від 6 до 10 років позбавлення волі. Чоловіки затримані в поряду ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.  Наразі триває збір доказової бази для вручення підозри іншим учасникам наркоугрупування.  

Також встановлюється канал постачання наркозасобів і психотропних речовин, злочинні зв’язки фігурантів та інші особи, що можуть бути причетними до незаконної діяльності.

Відділ комунікації поліції Дніпропетровської області